Створення надійної, сучасної та естетичної огорожі для приватної території може бути значно простішим, аніж здається на перший погляд. Все залежить від того, які матеріали обрано для реалізації конкретного проєкту. Одне з найкращих рішень у 2024 році –– це будівництво паркана з бетонних блоків, котрі мають безліч переваг. Огородження з елементів такого типу забезпечить надійний захист двору та гармонійно доповнить дизайн будь-якого екстерʼєру. Завдяки тому, що парканні блоки є модульними, конструкцію можна звести на ділянці швидко та легко. Однак для того щоб будівництво огорожі пройшло успішно, варто розуміти певні нюанси, котрі стосуються як підготовки, так і безпосередньо проведення робіт. У даній статті пропонується 12 цінних порад від спеціалістів заводу-виробника SELECT, які допоможуть створити паркан мрії на приватній території. У цьому корисному матеріалі детально розглядатимуться всі важливі етапи –– від планування огорожі до її фінішної обробки, якщо така необхідна.
Читайте також:
- ПАРКАНИ РАНЧО ТА ЖАЛЮЗІ: ОГЛЯД ОСОБЛИВОСТЕЙ ПОПУЛЯРНИХ КОНСТРУКЦІЙ
- ЧОМУ ДЛЯ ЗАМІСЬКОГО БУДИНКУ ВАРТО ОБИРАТИ В’ЇЗНІ ВОРОТА З ОЦИНКОВАНОЇ СТАЛІ?
- РОЗГЛЯДАЄМО СУЧАСНІ ОГОРОЖІ ДЛЯ ПРИВАТНОЇ ТЕРИТОРІЇ З СУЧАСНИМ ДИЗАЙНОМ
ПРОЄКТУВАННЯ МОДУЛЬНОГО ПАРКАНА ТА СКЛАДАННЯ КОШТОРИСУ
Будівництво огорожі починається з ретельного планування, яке включає визначення місця розташування конструкції, обчислення необхідної кількості матеріалів і врахування особливостей місцевості. Важливо взяти до уваги всі нюанси, такі як ухил ґрунту, його тип, наявність дерев чи інших перешкод. На цьому етапі також визначається висота майбутнього паркана, щоб він не лише забезпечував приватність, а й гармонійно вписувався у ландшафт ділянки.
Дуже важливо правильно підрахувати, скільки матеріалів буде потрібно для зведення огорожі біля приватного будинку. Однак, це стосується не лише бетонних блоків для паркана. Слід також визначитися з обʼємом супутніх матеріалів, котрі будуть застосовуватися для створення фундаменту –– опалубки, цементу, ізоляції, арматури тощо. Перед тим, як розраховувати кількість блоків для огорожі, рекомендовано спершу обрати їх у конкретному варіанті та розмірі. Це необхідно, бо саме від габаритів модульних елементів залежить те, скільки їх знадобиться. Наприклад, для зведення 11 м2 огорожі потрібно буде 12,5 блоків за умови, що розмір одного становить 390х190х140 мм. Для визначення ширини прольоту по осях колон бажану висоту конструкції у метрах слід помножити на 1,6.
Перед тим, як розпочати будівництво паркана у дворі, потрібно закласти під нього фундамент. У разі, коли місцевість глиниста, або рівень ґрунтових вод на ділянці високий, слід буде використати спеціальну дренажну подушку. Якщо огорожу планується підняти над землею, також варто зробити опалубку для цоколя. Вже після застигання фундаменту виконується викладка модульних блоків. На 1 бетонний елемент при цьому знадобиться близько 1 л розчину. Якщо у дворі планується установка воріт, у кошторисі також варто врахувати елементи для їхньої фіксації до огорожі.
Ретельне планування включає також вирішення питань з постачанням матеріалів. Завод-виробник SELECT пропонує можливість придбати бетонні блоки для паркана у офіційного дилера «ВОРОТА 24» з гарантією високої якості. Завдяки такому підходу кожен замовник може бути впевнений, що всі елементи конструкції будуть ідеально підібрані та зможуть ефективно слугувати протягом багатьох років.
Сучасна огорожа з бетонних блоків відрізняється високою довговічністю та стійкістю до зовнішніх впливів, але досягти цього можна лише за умови використання якісних матеріалів. Бетонні блоки для паркана, які виробляються на заводі SELECT, створені з добірної сировини, що гарантує їхню міцність, відповідність стандартам та тривалу експлуатацію. Окрім того, важливо звернути увагу на естетичні характеристики модульних елементів. Їхня форма, текстура та колір повинні підходити під загальний дизайн будинку.
ЗАМОВЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ ТА ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА ПАРКАНА
Список необхідних покупок для проведення робіт зі зведення огорожі є індивідуальним у кожному випадку. Однак, завжди можна звернутися до приблизного переліку потрібних матеріалів та інструментів. Обовʼязковими до придбання, звичайно, є модульні бетонні блоки у кількості, розрахованій заздалегідь. Також для успішного будівництва знадобляться матеріали для фундаменту та опалубки. Вони часто підбираються в індивідуальному порядку залежно від особливостей ділянки, бюджету тощо. Відмінним вибором стануть спеціалізовані фундаментні блоки, з яких зводиться стабільна та довговічна основа для модульної огорожі. Для надійного зʼєднання елементів знадобиться цемент. Зроблений з нього розчин для мурування має бути підготовлений правильно, бо тільки так вдасться забезпечити максимальну адгезію між блоками. Крім того, слід врахувати необхідність використання спеціальних добавок, які підвищать його пластичність забезпечать краще зчеплення бетонних модулів. Якісний розчин для мурування дозволить створити монолітне та міцне полотно огородження, стійке до можливих навантажень.
Щоб посилити конструкцію, також знадобляться армувальні елементи. Особливо важливим є їхнє використання при будівництві дуже високого та довгого паркана для приватного будинку. Щоб модульна огорожа витримувала значне вітрове навантаження, слід подбати про її додаткове армування (вертикальне, у прольотах). Для захисту конструкції від впливу вологи та атмосферних опадів може знадобитися спеціальне просочення або гідроізоляційна плівка. Для успішного встановлення паркана з бетонних блоків також потрібно придбати якісні інструменти. Серед них –– рівень, кельма, молоток, болгарка чи пила для бетону та засоби захисту, такі як окуляри та рукавички.
ПІДГОТОВКА МІСЦЕВОСТІ ПІД БУДІВНИЦТВО ПАРКАНА
Перше, що необхідно зробити –– це визначити кордони ділянки, де буде встановлюватися огорожа з бетонних блоків. Щоб виміряти місця розташування проміжних та кутових точок конструкції, слід використовувати рулетку. Після їх визначення потрібно провести лінії, застосувавши кілочки та стрічку/шнурок. За виконанням розмітки йде наступний етап –– очищення ділянки від того, що може заважати будівельним роботам. Далі за необхідності слід вирівняти поверхню чи зробити виїмку ґрунту. Після цього, враховуючи попередньо виконану розмітку, потрібно визначити, де будуть встановлюватися стовпи, і відмітити ці місця. Також треба перевірити нахил землі та її рівень. Це необхідно для того, щоб переконатися у правильній підготовці місцевості та можливості коректного встановлення вертикальних опор. Зазвичай така перевірка здійснюється кілька разів з певною періодичністю.
СТВОРЕННЯ ДРЕНАЖНОЇ ПОДУШКИ ДЛЯ ОГОРОЖІ
Варто відзначити, що цей етап не завжди є обовʼязковим, і його доцільність визначається залежно від особливостей конкретної ділянки. Однак існують випадки, коли успішно реалізувати проєкт можна тільки за наявності дренажної подушки. Наприклад, її варто використовувати при глинистому ґрунті, нерівній поверхні ділянки, а також при великій кількості атмосферних опадів у регіоні та у випадках, коли будівництво паркана передбачає використання металевих та/або деревʼяних елементів. Основне завдання дренажної подушки –– це захист основи конструкції від проникнення вологи, яке може призвести до її руйнування в майбутньому. Щоб точно визначити, чи потрібна вона у конкретному випадку, рекомендується виконати самостійний огляд ділянки та додатково проконсультуватися з фахівцями (майстрами, що займаються будівництвом огорож, або інженерами).
ВИГОТОВЛЕННЯ МЕТАЛОКАРКАСА ДЛЯ ПАРКАНА ТА ФІКСАЦІЯ ОПАЛУБКИ
Перший крок –– це підготовка місця для проведення робіт, яка передбачає прибирання сміття та звільнення території від рослинності, що може заважати. Після цього визначається лінія, по котрій проходитиме огорожа приватного будинку, та помічаються області, де будуть розташовані стовпи. Далі необхідно створити підсилювальний каркас конструкції. Для цього можна застосувати арматурну сітку або спеціальні прути зі сталі. Наступним кроком є встановлення опалубки –– деревʼяної, пластикової чи металевої. Вона розміщується навколо тих зон, які будуть забетоновані. Після фіксації слід переконатися у рівності опалубки та міцності її закріплення. Якщо все гаразд, можна переходити до заливки бетоном. Важливо: опалубка при цьому має заповнюватися рівномірно. Коли заливку завершено, слід перевірити результат. Якщо поверхня нерівна, необхідно відкоригувати її. Також рекомендується ущільнити бетон, аби в ньому не зʼявилися бульбашки повітря, а міцність була максимальною. Після того, як заливка висохне, потрібно обережно видалити опалубку.
СТВОРЕННЯ ФУНДАМЕНТУ ДЛЯ ОГОРОЖІ З БЛОКІВ ТА ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ
Цей етап є одним з найважливіших, адже від нього залежить міцність та довговічність модульного паркана для котеджу або заміського будинку. Перед заливкою фундаменту спершу необхідно визначити, чи є потреба у створенні цоколю та у гідроізоляції. Якщо при будівництві огорожі будуть використовуватися високонадійні декоративні блоки з бетону, то волога не зашкоджуватиме їм. Якісні модульні елементи можна фіксувати на фундаменті навіть за відсутності цоколя та гідроізоляції. Завдяки високій морозостійкості та збереженню первинних властивостей при регулярному контакті з водою бетонні блоки не псуватимуться при такому монтажі.
Для сучасного модульного паркана, зокрема, важливо обрати правильний тип фундаменту. Він має бути надійним та відповідати характеристикам ґрунту на конкретній ділянці. Найпоширенішими варіантами є стрічковий та стовпчастий фундаменти, які забезпечують необхідну стійкість конструкції. Процес підготовки починається з викопування траншеї, ширина якої має бути трохи більшою за блоки для паркана, обрані для його будівництва. Що стосується оптимальної глибини фундаменту під модульну огорожу, вона становить 90 см (саме на стільки промерзає ґрунт в Україні взимку). Важливо: робити траншею менше не рекомендується! Якщо залити неглибокий фундамент з метою заощадження, після розмерзання ґрунту на паркані можуть утворитися тріщини. Тому для отримання дійсно надійної огорожі для приватної території без пошкоджень варто дотримуватися порад спеціалістів. Коли траншея готова, її дно вкривається шаром щебеню для створення дренажного шару, а потім заливається бетонний розчин, що вирівнюється за допомогою рівня. Важливо, щоб фундамент мав достатню ширину та глибину, аби він міг витримувати вагу огорожі й не просідати в майбутньому. Це особливо актуально для регіонів із підвищеною вологістю або нестабільним ґрунтом, де можливі сезонні зміни рівня вологості й температури. Завдяки правильній підготовці фундаменту, паркан із бетонних блоків від виробника SELECT буде служити довгі роки без потреби в додаткових ремонтних роботах.
РОЗМІТКА ОПОР, ХВІРТКИ ТА ВʼЇЗНИХ ВОРІТ У ДВІР
Цей етап допоможе правильно встановити всі найважливіші елементи огорожі приватної території. Розмітку можна виконати самостійно, дотримуючись декількох простих рекомендацій. Спершу слід нанести на землю спеціальну маркувальну фарбу або протягнути стрічку вздовж лінії майбутнього паркана. Також необхідно позначити місця, де будуть встановлюватися автоматичні ворота для будинку, хвіртка та колони чи стовпи. Останні при цьому мають знаходитись на ідентичній відстані один від одного.
При розмітці місць під розпашні чи відкатні ворота та хвіртку обовʼязково слід враховувати їхні габарити. Важливо, щоб функціональні конструкції могли відкриватися та закриватися вільно, і на шляху стулок не було перешкод. Використовуючи рівень, необхідно перевірити горизонтальність місць під встановлення воріт для дому та хвіртки, а також вертикальність стовпів чи колон. Це дозволить правильно виконати монтаж елементів огорожі. Далі місця розміщення всіх зазначених конструкцій чітко окреслюються за допомогою встановлення тимчасових опор, кілочків чи інших елементів маркування. У разі виникнення сумнівів щодо коректності виконаної розмітки чи з приводу проведення самих монтажних робіт рекомендується звернутися за консультацією до професіоналів.
УКЛАДАННЯ ПЕРШОГО РЯДУ ОГОРОЖІ ТА УСТАНОВКА КРАЙОВИХ БЛОКІВ
Перед початком роботи необхідно переконатися, що поверхня підготовлена правильно, і що вона рівна. Спершу виконується укладання стартового ряду конструкції. Для надійного зчеплення блоків з поверхнею слід використовувати цементний розчин або якісний будівельний клей. Елементи першого ряду слід укладати вздовж натягнутого шнура –– так, щоб вони розташовувались рівно та у правильному горизонтальному положенні. Наступний етап –– розміщення крайових блоків з обох боків огорожі. Елементи обовʼязково слід укласти так, щоб вони сходилися зі стартовим рядом –– щільно притискаючи до нього. Для перевірки горизонтальності паркана з бетонних блоків необхідно використовувати рівень. Якщо виникне потреба, слід відкоригувати положення модульних елементів шляхом додавання чи видалення під ними цементного розчину. Коли укладання першого ряду та крайових блоків буде виконано, можна фіксувати наступні.
УСТАНОВКА СТОВПІВ ДЛЯ ПАРКАНА
Існує кілька варіантів того, як саме це зробити. Наприклад, стовпи можна виконати з таких самих готових елементів, з котрих зроблена огорожа, або ж зі спеціальних колонних блоків. Незалежно від того, якому варіанту буде віддана перевага, конструкція вимагатиме обовʼязкового посилення по вертикалі. Для цього можна використовувати металевий куточок, швелер, трубу з квадратним перетином чи прути арматури. Сама ж схема укладання блоків у стовпах ідентична тій, що використовується для решти конструкції.
БУДІВНИЦТВО ПРОЛЬОТІВ МОДУЛЬНОГО ПАРКАНА
Завдяки тому, що технологія укладання бетонних елементів доволі проста, впоратися з роботою можна навіть без особливих навичок. Декоративні блоки для паркана мають стандартні (та однакові) розміри, що дозволяє легко збудувати огороджувальну конструкцію з них. Укладання модульних елементів вздовж прольоту виконується по готовності стартового ряду. Для підвищення міцності зчеплення кожен блок необхідно сильно притискати до сусіднього. Під час будівництва за допомогою рівня потрібно періодично перевіряти горизонтальність мурування. Варто відзначити, що у певних випадках може знадобитися підгонка окремих блоків за розміром –– для того, щоб вони відповідали особливостям прольоту. Щоб успішно виконати підрізку, слід використати болгарку зі спеціальним колом по бетону.
ФІКСАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНИХ КРИШОК НА СТОВПАХ ОГОРОЖІ
Щоб подовжити експлуатаційний термін конструкції, пропонується додатково захистити верхівки колон паркана від можливих пошкоджень. Для цього стовпи накриваються спеціальними ковпаками, які також здатні слугувати додатковими елементами дизайну огорожі. Головною ж функцією захисних кришок є зниження ризику руйнування матеріалу та утворення дефектів на ньому. Ковпаки не дозволяють волозі та пилу приникати у структуру стовпів, завдяки чому вони надовго зберігають естетичний зовнішній вигляд.
ПІДГОТОВКА ПАРКАНА ДО МОНТАЖУ ВУЛИЧНИХ ВОРІТ
Якщо на обʼєкті планується встановлення вʼїзної системи, необхідно зробити так, щоб огорожа будинку могла витримати відповідне навантаження. Для цього її колони слід посилити, використовуючи, наприклад, металеву трубу з квадратним перетином. Для армування також підійде і швелер, який можна зафіксувати анкерними болтами або спеціальними сумішами клейового типу. Навколо підсилювального елементу, встановленого на колоні, необхідно виконати заливку бетоном. Простори навколо швелера повинні бути рівномірно та гарно заповнені для досягнення найкращого результату.
ФІНІШНА ОБРОБКА ТА ДОГЛЯД ЗА СУЧАСНОЮ ОГОРОЖЕЮ
Після завершення мурування паркана варто подбати про те, щоб він відповідав індивідуальним вимогам на 100%. Якщо для будівництва огорожі використані модульні блоки SELECT, додаткова обробка на кшталт фарбування чи нанесення декоративного покриття не знадобиться. Замовники можуть відразу придбати бетонні елементи з бажаним дизайном. Завод-виробник SELECT пропонує широкий вибір декоративних рішень, які дозволять надати огорожі індивідуального вигляду.
Що стосується догляду за модульним парканом, він включає регулярне очищення поверхні від бруду та пилу, а також перевірку стану гідроізоляційного шару (якщо він є). Крім того, важливо періодично оглядати конструкцію на наявність тріщин або інших пошкоджень та своєчасно їх усувати, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому.
Варто також звернути увагу на захист паркана для будинку від рослинності, яка може зʼявлятися між блоками або біля основи. Якщо не позбавлятися від бурʼянів, вони завдаватимуть конструкції шкоди. Саме тому своєчасне видалення рослин є важливими у догляді за огорожею. Коли монтаж паркана у дворі буде завершено, рекомендується провести спеціальну обробку –– антигрибкову та проти плісняви. Особливо це актуально для огороджень, котрі повністю чи частково знаходяться у тіні та/або у вологому місці.
Отже, будівництво паркана з бетонних блоків –– це процес, який вимагає уважності на всіх етапах, починаючи від планування та закінчуючи доглядом за готовою конструкцією. Правильний вибір матеріалів, підготовка фундаменту, дотримання технології мурування та забезпечення гідроізоляції –– все це важливі складові для успішного зведення огорожі. Встановлення сучасного паркана на основі модульних блоків дозволить створити надійний і стильний захист для приватного будинку, який буде слугувати десятиліттями. Варто також памʼятати, що ключем до успіху є не тільки якісні матеріали, але й правильний підхід до роботи. Дотримуючись рекомендацій фахівців заводу-виробника SELECT, можна досягти бажаного результату, та насолоджуватися красою й надійністю свого паркана довгі роки.
ЯК ЗАМОВИТИ БУДІВНИЦТВО МОДУЛЬНОЇ ОГОРОЖІ З БЕТОННИХ БЛОКІВ?
Бажаєте отримати надійний, стильний та сучасний паркан у дворі приватного будинку? Високоякісні бетонні блоки для його зведення можна замовити просто зараз на vorota24.com.ua! Досвідчені фахівці допоможуть обрати потрібну кількість модульних елементів від провідного українського виробника SELECT, а також за необхідності підберуть сталеві оцинковані секції огорожі для створення комбінованої конструкції. Клієнтам, що не бажають самостійно виконувати роботи на ділянці, пропонується замовити будівництво паркана під ключ. Уточнити ціни на модульні блоки та/або сталеві секції, проконсультуватися щодо послуги проєктування та зведення огорожі на ділянці, а також отримати іншу необхідну інформацію завжди можна у менеджера компанії. Для звʼязку з фахівцем варто лише написати у віконце чату на сайті, залишити запит на зворотний дзвінок або самостійно зателефонувати за будь-яким номером, вказаним у розділі «Контактна інформація». Також можна особисто зустрітись з менеджером та подивитися на зразки огороджувальних конструкцій від заводу-виробника SELECT, завітавши до представництва «ВОРОТА 24 Київ» або іншого виставкового салону компанії на території України.
ВАС МОЖУТЬ ЗАЦІКАВИТИ:
ВІДВІДАЙТЕ НАШІ САЛОНИ